Agnieszka Stach

Agnieszka Stach
Studiowała prawo na UJ. Od 2015 roku zarządza szkołą TangoNuevo.pl.

Wychowałam się w bardzo muzycznej rodzinie. Dziś wiem, że miłość do polskich tang wzięła się od dziadków z białostocczyzny. Babcia całymi dniami śpiewała w kuchni stare tanga, a dziadek opowiadał jak to uczył mamę kroków których my uczymy się i dziś. Rodzice poznali się i pokochali na parkiecie, tańcząc wspaniale do dziś. Im zawdzięczam intensywny rozwój i edukację artystyczną od 6 roku życia.

Swoją muzyczną karierę zaczęłam od lekcji skrzypiec, które po kilku latach wzbogaciłam o lekcje wokalu. W zespole Matragona, grającym muzykę świata uczyłam się improwizacji i muzycznego godzenia odległych od siebie kultur, co zaowocowało licznymi koncertami i nagraniami płytowymi.

Regularne treningi taneczne rozpoczęłam w wieku 10 lat, najpierw w formacji tańca towarzyskiego, w okresie studiów zaczęłam szukać nowych stylów, stąd roczna przygoda w Zespole Tańca Ludowego Słowianki, lekcje salsy kubańskiej czy swinga. Dopiero tango postawiło mi wyzwanie, które nie pozwalało poczuć nudy, nie dawało spać i zerwało nietaneczne znajomości.

W swojej pracy nauczyciela tanga stawiam sobie jasne cele. Niepewni swego mężczyźni mają stać się stanowczy, a niepewne siebie kobiety mają emanować seksapilem. Chciałabym, żeby taniec był narzędziem do polubienia własnego ciała i sposobem na rozluźnieniem wszelkich napięć. Nie tylko w ciele.
Od kiedy tańczę tango i szukam nowych metod na natychiastowe zrelaksowanie mięśni i oddania kontroli zmieniła się moja jakość życia. Dopiero teraz zauważam jakie napięcia rosły we mnie w poszczególnych partiach mięśni podczas siedzenia przy komputerze, myciu naczyć czy prowadzenia samochodu. Chciałabym podzielić się tym komfortem z innymi i sprawić, żeby moi uczniowie też zyskali przyjemność i spokój, którego ja doświadczam. Żeby do nich dotrzeć studiuje i wprowadzam na swoich zajęciach różne koncepcje pedagogiczne tj neurodydaktyka czy uszanowanie inteligencji wielorakich.

 

-->