Kasia i Tymoteusz

Tymoteusz Ley

Tangiem interesował się już od dawna, a pasję odziedziczył po rodzicach (również nauczycielach tanga). Jeszcze nie tańcząc, brał udział w organizowaniu i promocji wystawianego m. in. w Koszalinie spektaklu Tango Historias wyreżyserowanego przez Luisa Bianchi.
Naukę tanga rozpoczął w szkole Tango House w Krakowie. Od tego czasu uczestniczył w wielu międzynarodowych imprezach tangowych, takich jak: Berlin Tango Festival, Puente del tango, czy Festival Internacional de Tango w Sitges. Na początku uczył w szkole Tango House obecnie wraz z Kasią Czech prowadzi własną szkołę tanga argentyńskiego. Występował i prowadził warsztaty w wielu miastach Polski i Europy (m.in.Barcelona, Dublin, Kraków, Warszawa).
Na swoim koncie ma między innymi pokazy na Międzynarodowym Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Warszawie, na milongach w El Maremagnum w Barcelonie, na imprezie z milongą i koncertem Tango de Amor w Galerii Krakowskiej.
Organizował także wiele imprez poświęconych tangu takich jak Tango Porteno – Tango na statku, imprezę na zabytkowej barce, na której wystąpili Ismael Ludman i Maria Mondino oraz zespół Palabra de Musica Fuerte z Maciejem Michalikiem, regularną milongę na Kurdwanowie, na której można było podziwiać pokazy takich mistrzów współczesnego tanga jak John Rowan, czy Luis Bianchi i Daniela Pucci, festiwalową milongę Fusion, na której jednocześnie na dwóch poziomach, grało dwóch DJ-ów, na dolnym tango nowoczesne, na górnym klasykę. Brał także udział w organizacji majowego, Krakowskiego Festiwalu Tanga.
Uczył się u wielu mistrzów tanga argentyńskiego takich jak: Luis Bianchi i Daniela Pucci, Mariano „Chicho” Frumboli i Juana Sepulveda, Marcin Miszczak i Ela Kępińska, Ismael Ludman i Maria Mondino, Pablo Villarraza i Dana Frigoli, Adrian Veredice i Alejandra Hobert, Marcelo Varela i Analia Vega, Pablo Inza i Eugenia Parilla, Jose Halfon i Virginia Cutillo Sebastian Posadas i Eugenia Eberhardt, Joanna Gabryszewska, Ruben i Sabrina Veliz, Geraldina Rojas i Ezequiel Paludi, Alejandro Lucho Lucero i Cecilia Piccinni, Martin Maldonado i Maurizio Ghella, Mila Vigdorova i Rodrigo Fonti, Esteban i Evelyn Cortez, Ozgur Demir i Marina Marques

Kasia Czech

Lekarz, artystka sceny i nauczycielka tanga.
Jej tangowa droga rozpoczęła się w Barcelonie gdzie uczyła się u argentyńskich nauczycieli Jorge Udrisarda i Andrei Ponzetti. Styl tango de salon, który zgłębiła stał się później rzetelną bazą techniczną którą wykorzystywała i ulepszała kiedy zaczęła uczyć w Krakowie najpierw z Marcinem Miszczakiem w szkole Tango House a potem z Tymoteuszem Leyem w szkole TangoNuevo.pl , w której uczy do dziś. Pośród jej nauczycieli były takie nazwiska, jak: Luis Bianchi i Daniela Pucci, Dana Frigoli, Pablo Inza i Eugenia Parilla, Jose Halfon i Virginia Cutillo, Ismael Ludman i Maria Mondino, Ozgur Demir i Marina Marques, Mila Vigdorova i Rodrigo Fonti, Esteban i Evelyn Cortez, Gonzalo Alonso i Mariel Robles, Chicho i Juana Sepulveda, Sebastian Posadas i Eugenia Eberhardt, Martin Maldonado i Maurizio Ghella

Tymoteusz i Kasia na zajęciach skupiają się na rozwijaniu stylu tango nuevo, którego zasadniczymi cechami są elastyczność ruchu, organiczne podejście do tańca i świadomość ciała. W kontekście pary tanecznej w pracy z uczniami najistotniejszym dla niej jest nauczenie komunikacji z partnerem oraz uczynienie z tańca źródła przyjemności. W tym samym czasie jako kobieta stara się rozwijać w partnerkach cechy według niej niezbędne w tangu: uwodzicielskość, tajemniczość i kobiecość. W pracy ze studentami kładzie szczególny nacisk na świadomość ciała aby nieustannie udoskonalać jakość ruchu zarówno partnerów jak i partnerek. Postawą teoretyczną do tego jest jej wiedza o ludzkim ciele zdobyta w czasie studiów medycznych na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i jej pracy jako lekarz.

Razem z Tymoteuszem organizuje wiele wydarzeń tangowych w Krakowie takich jak milonga „El Infierno” w piątkowe wieczory oraz „Milonga Teatralna” w Cafe Foyer przy Teatrze Słowackiego w poniedziałki. Poświęca się także promocji tanga poprzez pokazy i wywiady w polskiej telewizji jak również w polskim i argentyńskim radiu a także poprzez organizowanie tangowych imprez non-profit dla osób już tańczących i dla tych jeszcze nie zrzeszonych z tangiem.

-->