Facundo Peñalva

Facundo Peñalva

Facundo jest tancerzem i specjalistą w dziedzinie rekreacji fizycznej. Urodził się w Buenos Aires, studiował argentyńskie tańce ludowe oraz tango na Instituto Universario Nacional de Arte. Swoje umiejętności rozwijał jednocześnie pod okiem światowej sławy instruktorów takich jak Carlos Copello, Horacio Godoy, Octavio Fernandez, Pablo Rodriguez i Noelia Hurtado, Pablo Inza, Eladia Cordoba, Corina Herrera, Claudio Gonzalez i Melina Brufman, Osvaldo i Coca Carpery.
Na drodze swej fascynacji tangiem i ciągłego poszukiwania wiedzy, napotkał Bruna Tombari i Mariangeles Caamaño, którzy stali się jego mentorami i którym przypisuje największy wpływ na ukształtowanie jego wizji tanga.
To co charakteryzuje Facundo, poza jego doświadczeniem akademickim, to dogłębne poznanie języka stylu „tango milonguero”, polegającego na czystej improwizacji i spontaniczności.

W 2011 roku wziął udział w odbywających się w Buenos Aires, Mistrzostwach Tanga Argentyńskiego (Campeonato Metropolitano de Tango), w których zajął piąte miejsce w stylu tango de salón i został półfinalistą w milondze.
Od 2009 roku Facundo bierze udział w spektaklach ulicznych, występując obok takich postaci sceny tangowej, jak Santiago Dorkas, Luis Squiarini, Marie Lebon czy Andres Molina. Występował także z licznymi muzykami i orkiestrami tanga, spośród których najbardziej znane to Orquesta Color Tango i Orquesta Misteriosa de Buenos Aires. Jego karierę artystyczną wzbogaciły także występy na wielu milongach w Buenos Aires, sam jest także znany jako organizator milongi La Milonga de Artigas, w dzielnicy Flores.

Dzięki swej pracy jako specjalisty w dziedzinie rekreacji w ważnych turystycznie miejscach Argentyny, takich jak: Pinamar, Tandil i Puerto Madrin, ugruntował on swoją pozycję jako nauczyciela. W swej pracy dydaktycznej kładzie nacisk na rzetelność przekazu i technikę, lecz także element rozrywkowy i dowcip. Był nauczycielem w klubach tanga: La misteriosa Milonga, El Yeite Tango Club i La Casona de Flores.
Facundo współpracował z wieloma partnerkami, między innymi ze znaną Magdaleną Gutierrez oraz Josefiną Stellato.

-->